Delevan 4470R-33J
Part No.:
4470R-33J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.4470R-33J.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 170MA 17 OHM TH
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
170 mA
DC Resistance (DCR):
17Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
4.4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 4470R-33J on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 4470R-33J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4470R-33J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4470R-33J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4470R-33J pin diagram, 4470R-33J datasheet?
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 1.8 µH 4.7 mH 2.2 µH 1 µH 1.2 µH
Tolerance ±10% ±5% ±1% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 4 A 95 mA 3.5 A 4 A 4 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max 53Ohm Max 40mOhm Max 30mOhm Max 30mOhm Max
Q @ Freq 130 @ 10MHz 65 @ 250kHz 130 @ 10MHz 130 @ 15MHz 130 @ 15MHz
Frequency - Self Resonant 100MHz 760kHz 92MHz 136MHz 124MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 250 kHz 7.9 MHz 25 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm)