Delevan 4470R-15J
Part No.:
4470R-15J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.4470R-15J.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 1.3A 300 MOHM TH
Manufacturer:
Delevan
Series:
4470R
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Iron
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
75 @ 5MHz
Frequency - Self Resonant:
32MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 4470R-15J on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 4470R-15J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4470R-15J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4470R-15J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 4470R-15J pin diagram, 4470R-15J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 4470R 4470R 4470R 4470R 4470R
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 1.8 µH 4.7 mH 2.2 µH 1 µH 1.2 µH
Tolerance ±10% ±5% ±1% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 4 A 95 mA 3.5 A 4 A 4 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max 53Ohm Max 40mOhm Max 30mOhm Max 30mOhm Max
Q @ Freq 130 @ 10MHz 65 @ 250kHz 130 @ 10MHz 130 @ 15MHz 130 @ 15MHz
Frequency - Self Resonant 100MHz 760kHz 92MHz 136MHz 124MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 250 kHz 7.9 MHz 25 MHz 7.9 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm)