Delevan 4232R-102H
Part No.:
4232R-102H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.4232R-102H.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 284MA 1.5 OHM SMD
Manufacturer:
Delevan
Series:
4232R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
284 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Q @ Freq:
10 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
90MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)
1. How to order 4232R-102H on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 4232R-102H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4232R-102H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4232R-102H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 4232R-102H pin diagram, 4232R-102H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 4232R-101K 4232R-102K 4232R-103K 4232R-121K 4232R-122K
Part Number 4232R-101K 4232R-102K 4232R-103K 4232R-121K 4232R-122K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 4232R 4232R 4232R 4232R 4232R
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Drum Core, Wirewound Wirewound Drum Core, Wirewound
Material - Core Phenolic Phenolic Iron Phenolic Iron
Inductance 100 nH 1 µH 10 µH 120 nH 1.2 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 519 mA 284 mA 220 mA 493 mA 480 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max 1.5Ohm Max 4.3Ohm Max 500mOhm Max 900mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 25MHz 10 @ 25MHz 30 @ 7.9MHz 20 @ 25MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 250MHz 90MHz 20MHz 220MHz 83MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 7.9 MHz 25 MHz 7.9 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm) 0.101" (2.57mm) 0.101" (2.57mm) 0.101" (2.57mm) 0.101" (2.57mm)