Delevan 4232-333H
Part No.:
4232-333H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.4232-333H.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 150MA 9.2 OHM SMD
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Iron
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
150 mA
DC Resistance (DCR):
9.2Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)
1. How to order 4232-333H on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 4232-333H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4232-333H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4232-333H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4232-333H pin diagram, 4232-333H datasheet?
Inductance 100 nH 1 µH 10 µH 120 nH 1.2 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 519 mA 284 mA 220 mA 493 mA 480 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max 1.5Ohm Max 4.3Ohm Max 500mOhm Max 900mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 25MHz 10 @ 25MHz 30 @ 7.9MHz 20 @ 25MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 250MHz 90MHz 20MHz 220MHz 83MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 7.9 MHz 25 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm) 0.101" (2.57mm) 0.101" (2.57mm) 0.101" (2.57mm) 0.101" (2.57mm)