Delevan 2256-471L
Part No.:
2256-471L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2256-471L.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 6A 10 MOHM TH
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
6A
DC Resistance (DCR):
10mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.215" Dia x 0.561" L (5.47mm x 14.24mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 2256-471L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 2256-471L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2256-471L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2256-471L.
7.How to contact us to get technical supports, such as 2256-471L pin diagram, 2256-471L datasheet?
Inductance 22 µH 1 µH 1.2 µH 1.5 µH 1.8 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
Current Rating (Amps) 1.61 A 5.5 A 4.69 A 4.45 A 4.34 A
Current - Saturation (Isat) 1.61A 5.5A 4.69A 4.45A 4.34A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 152mOhm Max 13mOhm Max 18mOhm Max 20mOhm Max 21mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz
Size / Dimension 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm) 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm) 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm) 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm) 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)