Bourns Inc. 2200LL-681-V-RC
Part No.:
2200LL-681-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2200LL-681-V-RC.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 2.7A 176 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
2.7 A
DC Resistance (DCR):
176mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.100" Dia x 0.550" W (27.94mm x 13.97mm)