Bourns Inc. 2200LL-471-V-RC
Part No.:
2200LL-471-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2200LL-471-V-RC.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 3.7A 92 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3.7 A
DC Resistance (DCR):
92mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.100" Dia x 0.550" W (27.94mm x 13.97mm)