Bourns Inc. 2200LL-270-H-RC
Part No.:
2200LL-270-H-RC
Package:
Radial, Horizontal (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2200LL-270-H-RC.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 11.8A 9 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Horizontal (Open)
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
11.8 A
DC Resistance (DCR):
9mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.100" Dia (27.94mm)
Height - Seated (Max):
0.550" (13.97mm)