Bourns Inc. 2200LL-221-V-RC
Part No.:
2200LL-221-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2200LL-221-V-RC.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 4.4A 63 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
4.4 A
DC Resistance (DCR):
63mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.100" Dia x 0.550" W (27.94mm x 13.97mm)