Bourns Inc. 2200HT-820-V-RC
Part No.:
2200HT-820-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2200HT-820-V-RC.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 5.6A 55 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
5.6 A
DC Resistance (DCR):
55mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.950" Dia x 0.550" W (24.13mm x 13.97mm)