Bourns Inc. 2200HT-470-V-RC
Part No.:
2200HT-470-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2200HT-470-V-RC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 6.4A 42 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
6.4 A
DC Resistance (DCR):
42mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.950" Dia x 0.550" W (24.13mm x 13.97mm)