Bourns Inc. 2200HT-3R3-V-RC
Part No.:
2200HT-3R3-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2200HT-3R3-V-RC.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 18.8A 5 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
18.8 A
DC Resistance (DCR):
5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.950" Dia x 0.550" W (24.13mm x 13.97mm)