Bourns Inc. 2100HT-1R0-H-RC
Part No.:
2100HT-1R0-H-RC
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2100HT-1R0-H-RC.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 21.7A 3 MOHM TH
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
21.7 A
DC Resistance (DCR):
3mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.860" Dia (21.84mm)
Height - Seated (Max):
0.450" (11.43mm)