Delevan 1945R-33H
Part No.:
1945R-33H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1945R-33H.pdf
Description:
FIXED IND 560UH 123MA 11.8OHM TH
Inductance:
560 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
123 mA
DC Resistance (DCR):
11.8Ohm
Q @ Freq:
60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
2.88MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 1945R-33H on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 1945R-33H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1945R-33H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1945R-33H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1945R-33H pin diagram, 1945R-33H datasheet?
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 2.7 µH 3.3 µH 3.9 µH 4.7 µH 5.6 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A 1.4 A 1.2 A 1 A 900 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 110mOhm 140mOhm 190mOhm 280mOhm 340mOhm
Q @ Freq 55 @ 10MHz 55 @ 10MHz 60 @ 10MHz 70 @ 7.9MHz 65 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 88MHz 80MHz 76MHz 72MHz 64MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm)