Delevan 1945R-14H
Part No.:
1945R-14H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1945R-14H.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 300MA 3.3 OHM TH
Manufacturer:
Delevan
Series:
1945R
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Iron
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.3Ohm
Q @ Freq:
85 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
25.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 1945R-14H on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 1945R-14H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1945R-14H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1945R-14H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1945R-14H pin diagram, 1945R-14H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1945R-01K 1945R-02K 1945R-03K 1945R-04K 1945R-05K
Part Number 1945R-01K 1945R-02K 1945R-03K 1945R-04K 1945R-05K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 1945R 1945R 1945R 1945R 1945R
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 2.7 µH 3.3 µH 3.9 µH 4.7 µH 5.6 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A 1.4 A 1.2 A 1 A 900 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 110mOhm 140mOhm 190mOhm 280mOhm 340mOhm
Q @ Freq 55 @ 10MHz 55 @ 10MHz 60 @ 10MHz 70 @ 7.9MHz 65 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 88MHz 80MHz 76MHz 72MHz 64MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm)