Delevan 1812-181H
Part No.:
1812-181H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1812-181H.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 757MA 350MOHM SM
Material - Core:
Iron
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
757 mA
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
400MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)