Delevan 1812-151H
Part No.:
1812-151H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1812-151H.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 818MA 300MOHM SM
Material - Core:
Iron
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
818 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
500MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)