Delevan 1537R-68H
Part No.:
1537R-68H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1537R-68H.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 176MA 3.3 OHM TH
Manufacturer:
Delevan
Series:
1537R
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Iron
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
176 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.3Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 1537R-68H on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 1537R-68H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1537R-68H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1537R-68H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1537R-68H pin diagram, 1537R-68H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1537R-12K 1537R-14K 1537R-28K 1537R-08K 1537R-24K
Part Number 1537R-12K 1537R-14K 1537R-28K 1537R-08K 1537R-24K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 1537R 1537R 1537R 1537R 1537R
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 1 µH 1.2 µH 4.7 µH 680 nH 3.3 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 880 mA 730 mA 294 mA 1.22 A 335 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 290mOhm Max 420mOhm Max 2.6Ohm Max 150mOhm Max 2Ohm Max
Q @ Freq 50 @ 25MHz 33 @ 7.9MHz 33 @ 7.9MHz 50 @ 25MHz 33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 200MHz 180MHz 90MHz 250MHz 110MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 25 MHz 7.9 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)