Delevan 1210-221H
Part No.:
1210-221H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1210-221H.pdf
Description:
FIXED IND 220NH 805MA 320MOHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
1210
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
805 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
320mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
350MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)