Delevan 1026R-14H
Part No.:
1026R-14H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1026R-14H.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 1.4A 70 MOHM TH
Manufacturer:
Delevan
Series:
1026R
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
70mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
725MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 1026R-14H on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 1026R-14H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1026R-14H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1026R-14H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1026R-14H pin diagram, 1026R-14H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1026R-00M 1026R-06K 1026R-10K 1026R-02K 1026R-04K
Part Number 1026R-00M 1026R-06K 1026R-10K 1026R-02K 1026R-04K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 1026R 1026R 1026R 1026R 1026R
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 22 nH 39 nH 56 nH 27 nH 33 nH
Tolerance ±20% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 3.8 A 1.9 A 1.7 A 2.2 A 2 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max 40mOhm Max 50mOhm Max 30mOhm Max 35mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 50MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 900MHz 825MHz 775MHz 875MHz 850MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 50 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)