Delevan 1008R-220J
Part No.:
1008R-220J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1008R-220J.pdf
Description:
FIXED IND 22NH 1.235A 80MOHM SMD
Series:
1008R
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
22 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.235 A
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
35 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
1.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)