Delevan 1008-391J
Part No.:
1008-391J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1008-391J.pdf
Description:
FIXED IND 390NH 913MA 180MOHM SM
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
913 mA
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)