INPAQ Technology Co., Ltd WIP322512A-6R8MLDG
Part No.:
WIP322512A-6R8MLDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WIP322512A-6R8MLDG.pdf
Description:
POWER INDUCTOR 3225 6.8UH 20% DC
Series:
WIP322512A
Type:
Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
2.1A
DC Resistance (DCR):
210mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order WIP322512A-6R8MLDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WIP322512A-6R8MLDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WIP322512A-6R8MLDG?
Image WIP322512A-R47MLDG WIP322512A-4R7MLDG WIP322512A-2R2MLDG WIP322512A-6R8MLDG WIP322512A-1R0MLDG
Inductance 470 nH 4.7 µH 2.2 µH 6.8 µH 1 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 5.2 A 1.4 A 2.7 A 1.2 A 4.4 A
Current - Saturation (Isat) 7A 1.8A 3.5A 2.1A 5A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 19mOhm Max 162mOhm Max 72mOhm Max 210mOhm Max 32mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Frequency - Self Resonant - - - 30MHz -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)