INPAQ Technology Co., Ltd WIP322512A-2R2MLDG
Part No.:
WIP322512A-2R2MLDG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WIP322512A-2R2MLDG.pdf
Description:
POWER INDUCTOR 3225 2.2UH 20% DC
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Series:
WIP
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.7 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
72mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order WIP322512A-2R2MLDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WIP322512A-2R2MLDG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WIP322512A-2R2MLDG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WIP322512A-R47MLDG WIP322512A-4R7MLDG WIP322512A-2R2MLDG WIP322512A-6R8MLDG WIP322512A-1R0MLDG
Series WIP WIP WIP WIP322512A WIP
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Drum Core, Wirewound Drum Core, Wirewound Drum Core, Wirewound Wirewound Drum Core, Wirewound
Material - Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Metal Iron Powder
Inductance 470 nH 4.7 µH 2.2 µH 6.8 µH 1 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 5.2 A 1.4 A 2.7 A 1.2 A 4.4 A
Current - Saturation (Isat) 7A 1.8A 3.5A 2.1A 5A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 19mOhm Max 162mOhm Max 72mOhm Max 210mOhm Max 32mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Frequency - Self Resonant - - - 30MHz -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 1210 1210 1210 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)