INPAQ Technology Co., Ltd WIP252012S-3R3MLDG
Part No.:
WIP252012S-3R3MLDG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WIP252012S-3R3MLDG.pdf
Description:
POWER INDUCTOR 2520 3.3UH 20% DC
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Series:
WIP252012S L
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order WIP252012S-3R3MLDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WIP252012S-3R3MLDG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WIP252012S-3R3MLDG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WIP252012S-1R0MLDG WIP252012S-R47MLDG WIP252012S-3R3MLDG WIP252012S-2R2MLDG WIP252012S-4R7MLDG
Series WIP252012S L WIP252012S L WIP252012S L WIP252012S L WIP252012S L
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material - Core Metal Metal Metal Metal Metal
Inductance 1 µH 470 nH 3.3 µH 2.2 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 3.3 A 4.9 A 1.8 A 2.2 A 1.5 A
Current - Saturation (Isat) 4.3A 6.2A 2.5A 3.2A 2A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 44mOhm Max 22mOhm Max 130mOhm Max 89mOhm Max 180mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Frequency - Self Resonant 70MHz 120MHz 40MHz 50MHz 35MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 1008 1008 1008 1008 1008
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)