INPAQ Technology Co., Ltd WIP252012S-2R2MLDG
Part No.:
WIP252012S-2R2MLDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WIP252012S-2R2MLDG.pdf
Description:
POWER INDUCTOR 2520 2.2UH 20% DC
Series:
WIP252012S L
Material - Core:
Metal
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.2 A
Current - Saturation (Isat):
3.2A
DC Resistance (DCR):
89mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order WIP252012S-2R2MLDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WIP252012S-2R2MLDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WIP252012S-2R2MLDG?
Image WIP252012S-1R0MLDG WIP252012S-R47MLDG WIP252012S-3R3MLDG WIP252012S-2R2MLDG WIP252012S-4R7MLDG
Series WIP252012S L WIP252012S L WIP252012S L WIP252012S L WIP252012S L
Material - Core Metal Metal Metal Metal Metal
Inductance 1 µH 470 nH 3.3 µH 2.2 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 3.3 A 4.9 A 1.8 A 2.2 A 1.5 A
Current - Saturation (Isat) 4.3A 6.2A 2.5A 3.2A 2A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 44mOhm Max 22mOhm Max 130mOhm Max 89mOhm Max 180mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Frequency - Self Resonant 70MHz 120MHz 40MHz 50MHz 35MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)