INPAQ Technology Co., Ltd WIP201612S-2R2MLDG
Part No.:
WIP201612S-2R2MLDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WIP201612S-2R2MLDG.pdf
Description:
POWER INDUCTOR 2016 2.2UH 20% DC
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.2 A
Current - Saturation (Isat):
2.1A
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order WIP201612S-2R2MLDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WIP201612S-2R2MLDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WIP201612S-2R2MLDG?
Image WIP201612S-R47MLDG WIP201612S-1R0MLDG WIP201612S-2R2MLDG
Part Number WIP201612S-R47MLDG WIP201612S-1R0MLDG WIP201612S-2R2MLDG
Material - Core Metal Metal Metal
Inductance 470 nH 1 µH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 4.6 A 3.1 A 2.2 A
Current - Saturation (Isat) 5A 3.8A 2.1A
Shielding Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 28mOhm Max 58mOhm Max 110mOhm Max
Q @ Freq - - -
Frequency - Self Resonant 120MHz 80MHz 50MHz
Ratings - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Supplier Device Package 0806 0806 0806
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)