Delta Electronics/Cyntec VAMV1009AA-2R2MM2
Part No.:
VAMV1009AA-2R2MM2
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.VAMV1009AA-2R2MM2.pdf
Description:
IND SMD 2.2UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
Inventory:300
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
27.5A
DC Resistance (DCR):
6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.402" L x 0.362" W (10.20mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max):
0.435" (11.05mm)
1. How to order VAMV1009AA-2R2MM2 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the VAMV1009AA-2R2MM2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VAMV1009AA-2R2MM2?
Image VAMV1009AA-3R3MM2 VAMV1009AA-2R2MM2 VAMV1009AA-5R6MM2 VAMV1009AA-220MM2 VAMV1009AA-150MM2
Inductance 3.3 µH 2.2 µH 5.6 µH 22 µH 15 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 8 A 9 A 5.8 A 3.2 A 4 A
Current - Saturation (Isat) 23.4A 27.5A 16A 7.3A 7.7A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 8.6mOhm Max 6mOhm Max 16.8mOhm Max 56mOhm Max 40.8mOhm Max
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.362" W (10.20mm x 9.20mm) 0.402" L x 0.362" W (10.20mm x 9.20mm) 0.402" L x 0.362" W (10.20mm x 9.20mm) 0.402" L x 0.362" W (10.20mm x 9.20mm) 0.402" L x 0.362" W (10.20mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max) 0.435" (11.05mm) 0.435" (11.05mm) 0.435" (11.05mm) 0.435" (11.05mm) 0.435" (11.05mm)