Delta Electronics/Cyntec VAMV1009AA-150MM2
Part No.:
VAMV1009AA-150MM2
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.VAMV1009AA-150MM2.pdf
Description:
IND SMD 15.0UH AUTO GRADE CHOKE
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
AMV1009AA
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
7.7A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
40.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.362" W (10.20mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max):
0.435" (11.05mm)
1. How to order VAMV1009AA-150MM2 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the VAMV1009AA-150MM2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VAMV1009AA-150MM2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VAMV1009AA-3R3MM2 VAMV1009AA-2R2MM2 VAMV1009AA-5R6MM2 VAMV1009AA-220MM2 VAMV1009AA-150MM2
Series AMV1009AA AMV1009AA AMV1009AA AMV1009AA AMV1009AA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Metal Metal Metal Metal Metal
Inductance 3.3 µH 2.2 µH 5.6 µH 22 µH 15 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 8 A 9 A 5.8 A 3.2 A 4 A
Current - Saturation (Isat) 23.4A 27.5A 16A 7.3A 7.7A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 8.6mOhm Max 6mOhm Max 16.8mOhm Max 56mOhm Max 40.8mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.362" W (10.20mm x 9.20mm) 0.402" L x 0.362" W (10.20mm x 9.20mm) 0.402" L x 0.362" W (10.20mm x 9.20mm) 0.402" L x 0.362" W (10.20mm x 9.20mm) 0.402" L x 0.362" W (10.20mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max) 0.435" (11.05mm) 0.435" (11.05mm) 0.435" (11.05mm) 0.435" (11.05mm) 0.435" (11.05mm)