TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. SWF 2520CF-3R3M
Part No.:
SWF 2520CF-3R3M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SWF 2520CF-3R3M.pdf
Description:
3.3 UH UNSHIELDED WIREWOUND INDU
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
715 mA
DC Resistance (DCR):
260mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)
1. How to order SWF 2520CF-3R3M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SWF 2520CF-3R3M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SWF 2520CF-3R3M?
Image SWF 2520CF-2R2M SWF 2520CF-4R7M SWF 2520CF-1R0M SWF 2520CF-3R3M SWF 2520CF-100M
Part Number SWF 2520CF-2R2M SWF 2520CF-4R7M SWF 2520CF-1R0M SWF 2520CF-3R3M SWF 2520CF-100M
Inductance 2.2 µH 4.7 µH 1 µH 3.3 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 775 mA 505 mA 1 A 715 mA 392 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max 520mOhm Max 130mOhm Max 260mOhm Max 13.2mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 2.52 MHz
Size / Dimension 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm) 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm) 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm) 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm) 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) 0.083" (2.10mm) 0.083" (2.10mm) 0.083" (2.10mm) 0.083" (2.10mm)