TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. SWF 2520CF-100M
Part No.:
SWF 2520CF-100M
Manufacturer:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SWF 2520CF-100M.pdf
Description:
10 UH UNSHIELDED WIREWOUND INDUC
Manufacturer:
Series:
SWF2520CF
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
392 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
13.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)
1. How to order SWF 2520CF-100M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SWF 2520CF-100M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SWF 2520CF-100M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SWF 2520CF-2R2M SWF 2520CF-4R7M SWF 2520CF-1R0M SWF 2520CF-3R3M SWF 2520CF-100M
Part Number SWF 2520CF-2R2M SWF 2520CF-4R7M SWF 2520CF-1R0M SWF 2520CF-3R3M SWF 2520CF-100M
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 2.2 µH 4.7 µH 1 µH 3.3 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 775 mA 505 mA 1 A 715 mA 392 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max 520mOhm Max 130mOhm Max 260mOhm Max 13.2mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 2.52 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 1210 1210 1210 1210 1210
Size / Dimension 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm) 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm) 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm) 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm) 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) 0.083" (2.10mm) 0.083" (2.10mm) 0.083" (2.10mm) 0.083" (2.10mm)