TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. SWF 2012RIF-4R7M
Part No.:
SWF 2012RIF-4R7M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SWF 2012RIF-4R7M.pdf
Description:
4.7 UH UNSHIELDED WIREWOUND INDU
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
840 mA
Current - Saturation (Isat):
520mA
DC Resistance (DCR):
430mOhm
Q @ Freq:
14 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
51MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.087" L x 0.055" W (2.20mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order SWF 2012RIF-4R7M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SWF 2012RIF-4R7M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SWF 2012RIF-4R7M?
Image SWF 2012RIF-2R2M SWF 2012RIF-4R7M SWF 2012RIF-100M SWF 2012RIF-3R3M SWF 2012RIF-6R8M
Part Number SWF 2012RIF-2R2M SWF 2012RIF-4R7M SWF 2012RIF-100M SWF 2012RIF-3R3M SWF 2012RIF-6R8M
Inductance 2.2 µH 4.7 µH 10 µH 3.3 µH 6.8 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 1.04 A 840 mA 560 mA 800 mA 700 mA
Current - Saturation (Isat) 740mA 520mA 360mA 620mA 420mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 220mOhm 430mOhm 850mOhm 300mOhm 145mOhm Max
Q @ Freq 13 @ 7.9MHz 14 @ 7.9MHz 14 @ 2.5MHz 12 @ 7.9MHz 14 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 87MHz 51MHz 31MHz 70MHz 46MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 2.5 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.087" L x 0.055" W (2.20mm x 1.40mm) 0.087" L x 0.055" W (2.20mm x 1.40mm) 0.087" L x 0.055" W (2.20mm x 1.40mm) 0.087" L x 0.055" W (2.20mm x 1.40mm) 0.087" L x 0.055" W (2.20mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm)