TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. SWF 1608RIF-220M
Part No.:
SWF 1608RIF-220M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SWF 1608RIF-220M.pdf
Description:
22 UH UNSHIELDED WIREWOUND INDUC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
200 mA
Current - Saturation (Isat):
200mA
DC Resistance (DCR):
3.61Ohm
Q @ Freq:
14 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
24MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)
1. How to order SWF 1608RIF-220M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SWF 1608RIF-220M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SWF 1608RIF-220M?
Image SWF 1608RIF-100M SWF 1608RIF-2R2M SWF 1608RIF-220M SWF 1608RIF-4R7M SWF 1608RIF-6R8M
Part Number SWF 1608RIF-100M SWF 1608RIF-2R2M SWF 1608RIF-220M SWF 1608RIF-4R7M SWF 1608RIF-6R8M
Inductance 10 µH 2.2 µH 22 µH 4.7 µH 6.8 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 280 mA 580 mA 200 mA 420 mA 340 mA
Current - Saturation (Isat) 280mA 600mA 200mA 400mA 340mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.85Ohm 560mOhm 3.61Ohm 970mOhm 200mOhm
Q @ Freq 14 @ 2.5MHz 16 @ 7.9MHz 14 @ 2.5MHz 16 @ 7.9MHz 16 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 36MHz 103MHz 24MHz 51MHz 43MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz 7.9 MHz 2.5 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm) 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm) 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm) 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm) 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm) 0.043" (1.10mm) 0.043" (1.10mm) 0.043" (1.10mm) 0.043" (1.10mm)