XP Power SVR10S3V3-TR
Part No.:
SVR10S3V3-TR
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SVR10S3V3-TR.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V
Series:
SVR10 (10W)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Min):
6.5V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
1A
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
90%
Control Features:
Enable, Active High
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order SVR10S3V3-TR on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SVR10S3V3-TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SVR10S3V3-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SVR10S3V3-TR.
Image SVR10S3V3-TR SVR10S3V3
Part Number SVR10S3V3-TR SVR10S3V3
Manufacturer XP Power XP Power
Series SVR10 (10W) SVR10
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 6.5V 6.5V
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 1A 1A
Features Adjustable Output, Remote On/Off Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 90% 90%