XP Power SVR10S3V3
Part No.:
SVR10S3V3
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SVR10S3V3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V
Series:
SVR10
Packaging:
Tube
Type:
Linear Regulator Replacement
Voltage - Input (Min):
6.5V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
1A
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
90%
Standard Number:
1. How to order SVR10S3V3 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SVR10S3V3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SVR10S3V3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SVR10S3V3.
7.How to contact us to get technical supports, such as SVR10S3V3 pin diagram, SVR10S3V3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SVR10S3V3-TR SVR10S3V3
Part Number SVR10S3V3-TR SVR10S3V3
Manufacturer XP Power XP Power
Series SVR10 (10W) SVR10
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 6.5V 6.5V
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 1A 1A
Features Adjustable Output, Remote On/Off Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 90% 90%