Delevan SPD125R-564M
Part No.:
SPD125R-564M
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPD125R-564M.pdf
Description:
FIXED IND 560UH 550MA 1 OHM SMD
Manufacturer:
Delevan
Series:
SPD125R
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
560 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
550 mA
Current - Saturation (Isat):
550mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)