Delevan SP1812-823J
Part No.:
SP1812-823J
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-823J.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 262MA 2.9 OHM SMD
Series:
SP1812
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
262 mA
Current - Saturation (Isat):
228mA
DC Resistance (DCR):
2.9Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)