Delevan SP1812-562J
Part No.:
SP1812-562J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-562J.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 920MA 240MOHM SM
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
920 mA
Current - Saturation (Isat):
866mA
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)