Delevan SP1812-393J
Part No.:
SP1812-393J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-393J.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 354MA 1.6 OHM SMD
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
354 mA
Current - Saturation (Isat):
332mA
DC Resistance (DCR):
1.6Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)