Delevan SP1812-392J
Part No.:
SP1812-392J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-392J.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 1A 200 MOHM SMD
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)