Delevan SP1812-272J
Part No.:
SP1812-272J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-272J.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 1.11A 160MOHM SM
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.11 A
Current - Saturation (Isat):
1.27A
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)