Delevan SP1812-224J
Part No.:
SP1812-224J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-224J.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 164MA 7.5OHM SMD
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
164 mA
Current - Saturation (Isat):
139mA
DC Resistance (DCR):
7.5Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)