Delevan SP1812-222J
Part No.:
SP1812-222J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-222J.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.17A 150MOHM SM
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.17 A
Current - Saturation (Isat):
1.39A
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)