TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. SNL252018QF-4R7J
Part No.:
SNL252018QF-4R7J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SNL252018QF-4R7J.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 175MA 2.3OHM SMD
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
175 mA
DC Resistance (DCR):
2.3Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
43MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)