TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. SNL252018QF-10NJ
Part No.:
SNL252018QF-10NJ
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SNL252018QF-10NJ.pdf
Description:
FIXED IND 10NH 530MA 260MOHM SMD
Series:
SNL252018QF
Inductance:
10 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
530 mA
DC Resistance (DCR):
260mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
2.15GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)
1. How to order SNL252018QF-10NJ on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SNL252018QF-10NJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SNL252018QF-10NJ?
Image SNL252018QF-R22J SNL252018QF-47NJ SNL252018QF-10NJ SNL252018QF-1R0J SNL252018QF-33NJ
Part Number SNL252018QF-R22J SNL252018QF-47NJ SNL252018QF-10NJ SNL252018QF-1R0J SNL252018QF-33NJ
Series SNL252018QF SNL252018QF SNL252018QF SNL252018QF SNL252018QF
Inductance 220 nH 47 nH 10 nH 1 µH 33 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 450 mA 360 mA 530 mA 245 mA 400 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max 500mOhm Max 260mOhm Max 1.1Ohm Max 420mOhm Max
Q @ Freq 30 @ 25.2MHz 20 @ 100MHz 15 @ 100MHz 30 @ 7.96MHz 20 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 450MHz 1.2GHz 2.15GHz 245MHz 1.45GHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25.2 MHz 100 MHz 100 MHz 7.96 MHz 100 MHz
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm)