TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. SNL252018QF-2R2J
Part No.:
SNL252018QF-2R2J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SNL252018QF-2R2J.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 200MA 1.55OHM SM
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
1.55Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
105MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)