TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. SNL252018CF-220M
Part No.:
SNL252018CF-220M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SNL252018CF-220M.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 160MA 2.8OHM SMD
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
2.8Ohm
Q @ Freq:
30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)
1. How to order SNL252018CF-220M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SNL252018CF-220M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SNL252018CF-220M?
Image SNL252018CF-4R7M SNL252018CF-1R0M SNL252018CF-220M SNL252018CF-2R2M SNL252018CF-100M
Part Number SNL252018CF-4R7M SNL252018CF-1R0M SNL252018CF-220M SNL252018CF-2R2M SNL252018CF-100M
Inductance 4.7 µH 1 µH 22 µH 2.2 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 500 mA 1 A 200 mA 730 mA 360 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 570mOhm 140mOhm 2.8Ohm 270mOhm 1.69Ohm
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz 20 @ 7.96MHz 30 @ 2.52MHz 20 @ 7.96MHz 15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 60MHz 300MHz 20MHz 200MHz 40MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz 7.96 MHz 2.52 MHz 7.96 MHz 2.52 MHz
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm)