TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. SNL252018CF-100M
Part No.:
SNL252018CF-100M
Manufacturer:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SNL252018CF-100M.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 210MA 1.69OHM SMD
Manufacturer:
Series:
SNL252018CF
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
360 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.69Ohm
Q @ Freq:
15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)
1. How to order SNL252018CF-100M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SNL252018CF-100M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SNL252018CF-100M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SNL252018CF-4R7M SNL252018CF-1R0M SNL252018CF-220M SNL252018CF-2R2M SNL252018CF-100M
Part Number SNL252018CF-4R7M SNL252018CF-1R0M SNL252018CF-220M SNL252018CF-2R2M SNL252018CF-100M
Series SNL252018CF SNL252018CF SNL252018CF SNL252018CF SNL252018CF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 4.7 µH 1 µH 22 µH 2.2 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 500 mA 1 A 200 mA 730 mA 360 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 570mOhm 140mOhm 2.8Ohm 270mOhm 1.69Ohm
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz 20 @ 7.96MHz 30 @ 2.52MHz 20 @ 7.96MHz 15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 60MHz 300MHz 20MHz 200MHz 40MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz 7.96 MHz 2.52 MHz 7.96 MHz 2.52 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 1008 1008 1008 1008 1008
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm)