Gowanda Electronics SMRF5025-203JLF
Part No.:
SMRF5025-203JLF
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SMRF5025-203JLF.pdf
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
200 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
203 mA
DC Resistance (DCR):
8.3Ohm Max
Q @ Freq:
65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
6.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.500" L x 0.240" W (12.70mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)