Gowanda Electronics SMRF5025-100KLF
Part No.:
SMRF5025-100KLF
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SMRF5025-100KLF.pdf
Description:
MOLDED UNSHIELDED INDUCTOR
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Series:
SMRF5025
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
3.835 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
25mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
550MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.500" L x 0.240" W (12.70mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)